Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Wątek: kompatybilność płyt oraz kart graficznych - PCIe 1.0, 2.0 oraz 3.0

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (34) Awatar tomcuk
    Nie, będzie normalnie działać.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Nie tylko na tym forum pojawiają się pytania odnośnie kompatybilności kart graficznych oraz płyt głównych.
    Przyczyną zamieszania jest fakt istnienia (na chwilę obecną) standardów PCIe: 1.0, 1.0a, 1.1, 2.0, 2.1 oraz 3.0.

[SIZE=3]
    Zgodnie z moją wiedzą (i doświadczeniem) oraz
    stanowiskiem PCISIG standardy są kompatybilne w obie strony.
    [B]

A więc nie będzie problemu, by karta PCIe 1.0 działała poprawnie w płycie głównej z portem 3.0.
    Już niestety nie pamiętam dokładnie ale na AGP były problemy pomiędzy pierwszą wersją ( chyba 1x ) a kolejnymi ( 2x, 4x i 8x ) polegające na różnicach w zasilaniu raczej tak ale nie do końca jestem pewien - to było dawno.

Gdzieś, kiedyś na jakimś anglojęzycznym formum przemknął mi post że to samo dortyczy PCI-e x16 v1.1 i wyższych ( 2.0 so on ) co powoduje ich niekompatybilność
    Nie przyłożyłem uwagi bo mnie to nie dotyczyło ale teraz szukam karty na PCI-e x16 do zainstalowania w komputerze Acer veriton 3700G który teoretycznie ma v1.1x16PCI-e ( nigdzie w internecie, dokumentacji i arkuszach danych nie można tego znaleźć ale podał mi to na czacie serwis acera - polski, centralny odmówił udzielenia informacji dlatego niepewna ) a wszelkie karty na które trafiam conajmniej 2.0x16

Na płycie acera chipset intela 82915G i tą drogą próbowałem znaleźć odpowiedź ale i to zawiodło.
    Urwał nać jak mnie wrukwiają te niepełne i szczątkowe dane udostęniane przez producentów i dostawców.
    Jedyna informacja na jaką trafiam "na Intelu" to ta że PCI-e x16 ale o wersji już ani słowa.
    Nie mogę też nigdzie ustalić czy to ( wersja standardu pci-e eg. 1.1, 2.0, 3.0 ... ponoć już nawet 4.0 ) jest zależne jedynie od chipsetu czy też od parametrów producenta płyty głównej.

Globalnie zawsze problem zgodności i braku informacji pojawia się gdy próbuje dokonać jakiegoś odpowiedzialnego zakupu.
    Aż zaczynam zastanawiać się nad elektrowsztrząsami które uczyniły by ze mnie standardowego klienta mediamarktu - pci-e x16 ... juchuuu! kupuje!!!

Poratujcie

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (65) Awatar ivanov
    AGP to zupełnie co innego.

AGPx2 miało inne zasilanie niż AGPx4 / AGPx8 i włożenie złej karty w zły slot mogło nawet doprawidzić to sfajczenia sprzętu

Jest napisane jak wół, że PCIe będzie działać w każdą stronę. Jeszcze się nie spotkałem by jakaś karta nie współpracowała z płytą (prócz mobo EVGA). Czy to stara karta w nowej płycie, czy nowa karta w starej płycie.

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = HD7970 Lightning = 32 GB DDR4 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Jest napisane jak wół, że PCIe będzie działać w każdą stronę. Jeszcze się nie spotkałem by jakaś karta nie współpracowała z płytą (prócz mobo EVGA). Czy to stara karta w nowej płycie, czy nowa karta w starej płycie.
    Jeśli "prócz mobo EVGA" to się jednak spotkałeś - podstawowe prawa logiki.

Określenie "Jak wół", w kontekście tej wymiany zdań, bardziej konweniuje mi do innego idiomu "Jak wół na malowane wrota".

Proszę uważnie przeczytaj ten http://www.overclock.net/a/the-final...-compatibility post z nomen omen overclock forum i poskrom swoją niezachwianą, "prócz mobo EVGA", pewność.

Powtórzę mam płyte główną z chipsetem Intel 82915G ( w skrócie 915G ) i tak jak dla innych chipsetów informacje o wersji PCI obsługiwanej przez chipset są dostępne tak akurat dla tej grupy i tego dokładnie chipsetu informacji brak https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_chipsets

Zadam więc jeszcze raz pytania licząc tym razem na odpowiedź właśnie na te pytania a nie dyskusje o wołach.
    1) Czy obsługiwana wersja/rewizja transmisji ( v1.1, v 2.0, v2.1 ... ) slotu PCI-e x16 zależy wyłącznie od chipsetu umieszczonego na płycie czy też ustala/modyfikuje ją producent płyty głównej?
    2) Czy ktoś wie i może wskazać źródło jaką wersje PCI-e x16 obsługuje chipset Intel 82915G ( w skrócie 915G )?
    Ostatnio edytowane przez Kowa1 ; 30-09-2016 o 08:59

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (65) Awatar ivanov
    Zgodnie ze specyfikacją MA DZIAŁAĆ wszystko w każdą stronę.

Wiadomo, że może się zdarzyć, ze producent coś namiesza we własnym zakresie, ale jeśli już to absolutnie marginalne przypadki i trzeba szukać konkretnie modelami.

Odpalałem HD7970 (czyli kartę PCIE 3.0 w dodatku z BIOSem UEFI) na płycie socket 478, czyli najstarszej możliwej na jakiej występuje PCI Express 1.0 i wszystko działało ok.

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = HD7970 Lightning = 32 GB DDR4 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (34) Awatar tomcuk
    To włóż tam RX 480 bez poprawki, ciekawe ile podziała, zanim się sfajczy .
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar phobosq
    Zgodzę się z powyższym w przypadku kart z zewnętrznym zasilaniem (z wtyczka/wtyczkami do PSU), w przypadku tych zasilanych ze slotu może być różnie, jednak PCI-E 3.0 podaje więcej prądu niż 1.0.
    Z przypadku kombinacji nowe-stare - u mnie Radeon HD 4850 spalił złącze PCI-E w DFI Lanparty NF4 tak, że od spodu ścieżki powychodziły na wierzch.

- - - Aktualizacja - - -

tomcug był szybszy

i właśnie dlatego nie starcza mi czasu na kręcenie!

Kaszana

Krótko pisząc
    Niezachwianą pewność Ivanova między bajki
    Pewnej informacji nigdzie nie uświadczysz i pewnej odpowiedzi na moje pytania nie uzyskam
    Pozostaje rozpoznanie bojem które może się skończyć, co gorsza, nie tle sfajczeniem karty ( wywalasz i inna ) co sfajczeniem płyty głównej = cały komputer do dupy.

Konkluzja
    Całą tę branże elektroniczną z jej brakiem dokumentacji i informacji, a przedewszystkim, z jej umowami licencyjnymi łamiącymi podstawowe reguły prawa a zaczynającymi się od "Producent nie bierze odpowiedzialności ..." należało by przekopać, zaorać i zacząć od nowa na uczciwych zasadach.

HOUGH!

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (27) Awatar Dziarson
    Dosc ciekawa dyskusja na temat 20zł wartego kompa do którego Kowa1 chce wepchać karte za 100zl co w wydajności grafice i niczym innym nie pomorze to jest ratowanie trupa leżacego 2.5m pod ziemią wy******* ten zlom na smietnik a w cenie karty kupisz płyte z szybsza integra niż jest cały ten twój acerowaty śmieć .
    Za każdą moją wypowiedz braną dosłownie nie odpowiadam, za szkody powstałe na sprzęcie,wynikające z zastosowania moich propozycji też nie odpowiadam. Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte.A to że moje graty wytrzymują o 1V więcej niż Wasze to tylko moja ręka.

Witam.
    Dołączam się do dyskusji związanej z PCI-E.
    Wymyśliłem sobie, że wbuduję kompa w biurko. Własna konstrukcja ma polegać na szufladzie gdzie będą rozmieszczone poszczególne komponenty. I teraz mam pytanie. Chciałem przedłużyć złączę pci-e x16 ver 3.0 aby odseparować kartę graficzną od płyty i zamontować ją na płasko w szufladzie. Karta graficzna to GF gtx 1060 6GB http://www.komputronik.pl/product/32...6gb-gddr5.html
    A moja płyta główna to Asrock z77Pro3 http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Pro3/index.asp

Jedyne przedłużenie PCI-E jakie znalazłem jest kompatybilne z ver. 1.0 i 2.0 http://allegro.pl/bitcoin-riser-pci-...038105823.html

Czy to nie będzie ograniczało karty wydajnościowo?