Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: MSI GTX660 artefakty i BSOD

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (2) Awatar polsal

Exclamation MSI GTX660 artefakty i BSOD

Nabyłem ostatnio drogą kupna drugą kartę graficzną (MSI Geforce GTX660 TwinForzr III 2GB OC) i wpiąłem w SLI z pierwszą, zwodowaną. Karta została kupiona jako nowa w morele.net

Przez jakiś czas wszystko było ok, uruchomiłem SLI w sterownikach, porobiłem benchmarki i pograłem trochę.

Kilka dni temu próba wejścia do windowsa skończyła się BSODem. Każda następna zresztą również (tym samym BSODem).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bsod.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	62.9 KB
ID:	2541

Z racji tego, że wcześniej wgrywałem BIOS karty odblokowany przez program KGB (problemy z tym związane opisane są tutaj: http://overclock.pl/forum/threads/94...OSu-MSI-GTX660) zrzuciłem winę na złe wgranie BIOSu. Uruchomiłem nvflash z poziomu DOSa na pendrive i wgrałem stockowy bios do obu kart. Nie przyniosło to żadnej poprawy, dalej BSOD.

Wypiąłem więc nową, niezwodowaną kartę i system wstał bez problemu. Wgrałem więc z poziomu systemu zmodowany BIOS na kartę (starą, tą zwodowaną), reboot i wszystko gra. Więc przygotowałem pendrive z nvflash do wgrania "na pewno działającego" zmodowanego biosa do nowej karty, następnie włożyłem nową kartę, a starą wypiąłem z porty PCI-E (niestety nie mam tyle TYGONa żeby wyjąć ją z pętli wodnej, ale była bez zasilania i bez połączenia z kompem). Nowa karta dostałą kabelki od monitora i odpaliłem system.

Efekt był widowiskowy: http://www.youtube.com/watch?v=DZTagUYUP-A

I teraz pytanie czy coś mogłem uwalić czy ta karta byłą padnięta od początku? Bo dopiero teraz jak podpiąłem do niej monitory to zauważyłem te artefakty, wcześniej karta pracowała poprawnie. Zwodowana karta bez względu na wgrany BIOS działa poprawnie. Nowa karta bez względu na wgrany BIOS wyświetla artefakty i powoduje BSODa.

Na razie zgłosiłem się do morele.net o naprawę/wymianę gwarancyjną, karta ma wgrany BIOS ze strony MSI (który nic nie poprawił).

dodam że obie karty to te same modele obie to MSI TwinFrozr III OC

Pytanie czy wgranie BIOSa mogło przynieść taki efekt? Moim zdaniem nie, bo zawsze ten sam bios był wgrywany na obie karty, zwodowana nie widzi w tym żadnego problemu, ale ja tam się nie znam

Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    No cóż, chyba sprzęt po prostu padł. Zakładam, że wcześniej testowałeś nową kartę przy bezpośrednim połączeniu z monitorem. Jeśli tak, to chyba pozostaje tylko wymiana gwarancyjna. Problemy ze stabilnością zapewne wynikały z problemów z kartą... Dodam jeszcze, że na pewno nie była w takim stanie od początku, gdyż przecież używałeś jej w SLI przez jakiś czas i wszystko było w porządku.

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (2) Awatar polsal
    Oddałem kartę na zgłoszenie serwisowe do morele.net. Po tygodniu sprawdzania karty morele.net wysłało kartę do serwisu MSI, po następnych 2 tygodniach MSI odesłało nową kartę, dzisiaj ją odbieram. W zasadzie temat wyczerpany, nową dokładnie sprawdzę.