Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 391011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 173

Wątek: Ulubione piwo [18+]

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (32) Awatar blabla123
    Cytat Zamieszczone przez anakolót Zobacz posta
    Spróbowałem Amber Koźlak i w sumie nie jest tak źle. Ale ponad 5 zł to nie jest dobra cena moim zdaniem
    Za piątaka nic dobrego w zasadzie nie kupisz... poza porterem bałtyckim
    Gdy bieduję to tylko Komesa walę

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    No i bla napisał o Komesie, to jak byłem w Kauflandzie napotkałem je tj. Komes Bursztynowy Poczwórny i z ciekawości kupiłem. Do tego dwa PRLe, jeden filtrowany, a drugi nie. Będziemy obadowywać browarki jak się schłodzą.

Akurat quadrupel dość średnio mi podszedł, za bardzo czułem alkohol, a za mało nut słodowych przez co jest dość puste.

Ostatnio mam manię i kupuję piwo po 3-4 sztuki, bo super punkt wyczaiłem i niestety jadę nawet nakupować jak nie mam ochoty lub nie moge pić... bo jak nie pojadę dziś to jutro może już nie być po co jechać. Mają całą lodóweczkę kraftu, zwykle po 2-3 sztuki, czasami dosłowne po jednej buteleczce więc tak ze 2 razy w tygodniu robię zakupy tam
    Bywają momenty, że dosłownie przede mną jakiś ciołek bierze coś co w oko mi w padło więc trzeba polować na dobre trunki... przez ostatnie 2 tygodnie zrobiłem taki przegląd piw, że jak kumpel w niedziele przyjechał na przepustkę i łoliśmy wiskasa to po tym jak chciał wywalić pustą flaszkę, jak to w Polsce bywa, pod zlew to padło tylko "oooookej, postawię na stole tą butelkę" Brak miejsca, 40 flaszek lekko

Z kiepskich, średnich i nijakich
    Hoplala Psze Kulturalna zmętnione z dość dużą goryczką, dość słabo wyczuwałem cytrusy, może jakiś ananas czy cuś ale nic ponad to. Dość srogo się zawiodłem ale to może prze to, że spodziewałem się iż będzie co najmniej dobre ale imo jest średnie. Choć generalnie bardzo pijalne jeśli lubicie goryczkę.

Weizenbock z Jana Olbrachta - to chyba nowa seria, wcześniejsze czyli Córa Koryntu czy Królewskie Tajemnice poznikały ze sklepów chyba dość dawno. Te wyczaiłem przypadkiem, bo etykieta nawet jest kiepska... prawie jak piwo Córa mi smakowała, to jest ciut inne, niby poprawne, czuć nuty chlebowe ale brakuje mi w nim czegoś, goździki to chyba tylko na etykiecie są albo trafiłem na słabą butelkę. Może słabe słody? Ale da się wypić.

Noteckie Imbirowe idź pan w c***! Tego nie da się pić. Nie przez to, że nie każdy lubi imbir i nie każdemu może on smakować z piwem ale... ono się tak gazuje, że po każdym łyku z butelki gaz rozwala papę, ze 3 razy nosem mi poszło Imbir wyczuwalny, dość słabo sie łączy z piwem imo, może gdybym je fest schłodził to uczucie byłoby inne, lepsze a tak jest w sumie słabe może nawet kiepskie. Wypiłem w sumie pół, może nawet bym dopił całe ale ten gaz... ja ****e. To piwo trzeba popijać nad zlewem

Bojan Gruszkowe o ile Toporek lubię i szanuję to tutaj mam zgryz. Nie jest złe, pijalne, fajna nutka z gruszki jest ale czuć, że to perfuma. Szkoda, bo z sokiem mogło być co najmniej dobre - na lato w sam raz.

Grzodziskie White Ipa w samym aromacie średnio czuję tą herbate ale w smaku wyczuwalna dobrze, nawet taka trochę z cytryną, bo czuć jakieś cytrusy lekko w piwie, szkoda, że tak mało. Chyba bardziej w zapachu niż smaku. Goryczka taka se. Szału nie ma ale fajnie, że to kolejne Grodziskie, które jest dobre. Jest rzeźkie, może niezbyt pijalne przez tą herbatę ale to coś nowego dla mnie więc polecam spróbować i samemu ocenić.

Miłosław Witbier im cieplejsze tym słabiej wchodzi. Nie porwało mnie, z zapachu słabe, w smaku ujdzie. Podobno są w nim jakieś nuty miodu, pomarańczy i kolendry Może pomarańczami i kolędra tak ale słodkości to tu nie czuję od miodu wcale. Słabe chmiele. Goryczka w styly czyli praktycznie brak. Jak na Fortunę to dość słabo, bo generalnie robią poprawne piwa.

Reszta jutro, bo nie chce mi się przekopywać szafki, a też sporo flaszek już poszło więc zapomniałem co to było
    Ostatnio edytowane przez blabla123 ; 21-07-2017 o 21:46

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Ty, blabla jak Ty taki Piwosz jesteś przez duże P, to ty musisz mieć już niezły mięsień dyrektorski.
    Napisz lepiej jakie piwa są dobre, a nie te które Ci nie smakowały.

Przede wszystkim to brzuch nie jest OD piwa tylko NA piwo
    Odkąd ostatnio pijam dość dużo piwka to przestałem praktycznie pijać napoje gazowane, wcześniej cola 2l szła minimum tygodniowo + inne badziewia. Teraz jak wypiję 4l miesięcznie to jest szał macicy. W ciągu 4 tygodni schudłem 5kg a nie jestem jakoś gruby generalnie choć 102kg ważyłem

Co do dobrych piwek to zrobię przegląd reszty butelek wieczorem. Na pewno mogę polecić wszystko od Doctor Brew, bo wypiłem z 10 piwek od nich ostatnio i wszystkie mi smakowały mniej lub bardziej ale były pijalne, w stylu i generalnie dobre. Najlepiej to chyba weszła mi Molly IPA, dość srogie piwko (7.1%), cytrusy, jakieś lekkie owoce egzotyczne w tle. Wysoka goryczka! Genialne!
    Zachomikowane mam jeszcze Perfect Lager, Enigma IPA i Summit IPA.
    Polecić mogę na pewno jeszcze Summer Ale... podobno wycofali jest, bo było za bardzo mętne i sporo osadu! Nie zauważyłem tego przy kupnie ale jak poleżało na boku w lodówce to przy wyciąganiu to zauważyłem. Już myślałem, że piwo z****ne, chciałem nawet oddać do sklepu ale w sumie otwarłem, zapach ok, w smaku też i generalnie bardzo mi smakowało. Owszem wizualnie ten osad nie był zachęcający ale w sumie fajnie się to piło. Jak udało się przygryźć jakiegoś paprocha to dodawał on lekkiej kwasowości i podszedł mi taki efekt.

Z browaru Eureka jeszcze co prawda nic nie piłem ale mam odłożone bodaj 2 czy 3 piwka, podobno bardzo dobre.

Z dobrych piw z czystym sumieniem mogę jeszcze polecić:
    - z browaru Setka - Apollo 19, Bitwa o Ławicę, Curacao, Madagaskar
    - z browaru Perun - Noc Kupały i Kraina Welesa (choć na etykiecie jest RIS to jest to zdecydowanie to FES)
    Ostatnio edytowane przez blabla123 ; 22-07-2017 o 16:33

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar ViNG
    Cytat Zamieszczone przez blabla123 Zobacz posta
    Z dobrych piw z czystym sumieniem mogę jeszcze polecić:
    - z browaru Setka - Apollo 19, Bitwa o Ławicę, Curacao, Madagaskar
    - z browaru Perun - Noc Kupały i Kraina Welesa (choć na etykiecie jest RIS to jest to zdecydowanie to FES)
    Czy to aby napewno nazwy piw, a nie winiaczy rocznik biezacy Degustatorze?
    2700k@5.0, Nh-D15, Asrock z77 Extreme4, G.Skill Pi 1600@2133, MSi 980Ti LTG, Vertex4 128GB + WD Green 2TB, SS1000XP, Antec 900

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (1) Awatar anakolót
    Jako, żem biedny to co raz sobie próbuję jakieś piwska w okolicy piątaka, mając nadzieję na coś znośnego. Tym razem padło na Ciechan Lagerowe. Żaden ze mnie smakosz, więc powiem, że w smaku jest OK, ale jest gazowane jak cola. W zasadzie to piwo to w połowie jest gaz. Raczej nie polecam.

Za piątaka wyrwiesz jeszcze Komes Porter Malinowy z chilli. Generalnie połącznie piwa z chilli mi nie podeszło ale na pewno jest to ciekawy trunek i warto chociać spróbować. Może gdyby był to zwykły porter (wytrwany, ułożony - piłem tegorocznego) z chilli to by mi podszedł, a tak jest dziwnie. Najpierw kawa i paloność potem nagle jeb i malina... w ****u słodka malina i potem drugie jeb i ostrość. Mniej soku, ciut mniej chilli i pewnie bym nawet polubił.
    Czy tam nawet portera z Okocimia czy Żywca, też są dobre.

Za piątkę też ostatnio widziałem, i nawet kupiłem, Paulaner Dunkel czyli ciemne przeniszne, lekko chlebowe-bananowe. Całkiem dobre.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (1) Awatar anakolót
    Niestety piwa od których zaczynałem to były typowe piwa koncernowe pokroju Tyskiego i ich smak najbardziej mi podchodzi, z piw innych niż porter. Gdy z oszczędności kupiłem Miłosław Marcowe poczułem się prawie jak w domu. Nie rozpiszę się na temat smaku bo ja absolutnie nie rozróżniam składników po smaku ale jak na piwo za ok. 4 zł to chyba jestem w stanie uznać je za piwo, które mogę wypić raz jeszcze w razie potrzeby.

I, o zgrozo, znowu u mnie w lodówce pojawiło się znienawidzone przeze mnie piwo Schladminger Biozwickl.

Myślisz, że ja jakiś znawca? Lubię wypić dobre piwo i tyle. Czy to taki czy siaki styl. Tym bardziej, że na początku przygody z innym piwem niż lager brałem co było w sklepie i przejechałem się na kilku blondach czy ipach. Teraz jak już trochę bardziej wiem jakiego chmielu czy drożdży nie trawię w piwie to unikam wtop Bo choć generalnie preferuję piwa ciemne i mocne to dobra ipa/ale też wchodzi w grę.

Obczaj sobie jeszcze Ciechana Marcowego.

Z Fortuny ciągle czaję się na 3 piwka ale nie mogę nigdzie trafić. Chodzi o RISa (Komes) i 2 jakieś specjalne edycje Miłosława - Klonowy Milk Stout i Dymione Brown Ale.

No i znalazłem bardzo dobrze wyposażony sklep pod Poznaniem, specjalnie nie chciało mi się tam jechać ale namówiłem parę osób na wspólny wyjazd w sobotę na zakupy więc bena się zwróci, a ja będę mógł wy****ć się z wypłaty na browary
    Ostatnio edytowane przez blabla123 ; 27-07-2017 o 07:53

Uprawnienia umieszczania postów