Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 10161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 203

Wątek: Ulubione piwo [18+]

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (34) Awatar blabla123
    Cymbopogon dupy nie urwał, trawę cytrynową ledwie czuję, szkoda, bo zapowiadało się ekstra. Piwo jest orzeźwiające, dobrze pijalne ale to nic specjalnego. Może mocno schłodzone i na świeżo z kija da lepsze odczucia, z butelki po 20 min w lodówce jest tak sobie.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (1) Awatar anakolót
    Ja ostatnio przeszedłem na inny tryb konsumpcji piwa i niestety nie maiłem okazji nic skosztować, ale czeka na mnie Wheat India Pale Ale z browaru Wrężel

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (75) Awatar ivanov
    Co mi ostatnio podeszło, to Kingpin Stories Angel of Temptation.

Dobry smak + fajna etykieta

8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Limited Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

No 2 miesiące wytrzymałem bez wiekszych zakupów, nie licząc 2 zestawów Komesa z kieliszkiem, zestwu z grodziskim + pokal, zestawu Frotuny, również ze szkłem... a w niedzielę dokupiłem trunków I walnąłem sobie zestaw Lindemansa z kieliszkiem

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (17) Awatar An2
    Zestaw godny smakosza piwosza zawodowego.

Dziś polecą 4 lindemansy Od jutro coś mocniejszego, bo się grzeje na to jak czarownica na stosie!

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (17) Awatar An2
    Ja chcę sobie kupić gdzieś i wypróbować Piwo Grodziskie albo Piwo z Grodziska, tam na fotce widzę u Ciebie jedno piwo z tej rodziny, Piwo Naturalne.
    A obecnie bardzo mi smakuje piwo PRL filtrowanie i niefiltrowane.

Szukaj w Tesco/Auchan może Intermarche.

Do Inter wróciło 1 na 100, nie wiem czy tylko u mnie był z tym problem ale ważne, że jest i cena śmiech - 3,99zł.
    Do tego z Kormorana jest cała seria "Podróże Kormorana" więc można przebierać i Kord BA Whisky z Browaru Jana za 16zł i niekiedy idzie trafić Imperium Prunum za 25zł.

No i trochę piwek ostatnio zrobiłem

Brew Free! Or Die IPA - po ocenach na RB spodziewałem się mega petardy, a w sumie wyszł dość przeciętnie. W aromacie jest super, świeżo, owocowo. Kolor lekko zamglony, taka niedorobiona NEIPA, wygląda nawet dobrze. Na pierwszym planie mango, mandarynka(?) i niestety czuć karmel... szkoda, bo jeśli w smaku było by takie jak w armoacie to fakczynie peterda. Goryczka jest zaznaczona dobrze choć w sumie imo dość słaba. Na całe szczęście dostałem to piwo w prezenie, osobiście szkoda by mi było na nie wydać te 10$ (#cebulamocno)

Bolek - całkiem udany milk sour z czarną porzeczką, co prawda latem by lepiej ugasił pragnienie ale i tak jest fajnie zbalansowane między gładkością, a kwaśnością. Do tego niskie alko więc coś na ugaszenie pragnienia w sam raz. Z czystym sumieniem mogę polecić jeśli szukacie czegoś lekkiego.

Lublin to Dublin (2017) też mi smakowało, chyba trafiłem dobrą partię, bo ludzie narzekali, że przegazowane się zdarza. U mnie było minimalnie gazowane więc nie przeszkadzało w piciu. Samo piwo nic nie urwało ale to solidny stout. Lekki ale czuje się, że ma więcej niż 16blg. Lekka palność, lekka kwaskowość od kawy, odrobina czekolady. Dla mnie dobrze zbalansowany.

Koźlak Bock Beer Niepasteryzowany - aż się zdziwiłem, do tej porty za dobrego koźlaka uwarzałem tego od Ambera, ten jest o jeden poziom wyżej. Na prawdę dobr koźlak, obawiwałem się, że to jakiś szajs będzie, a tu proszę. Alko dobrze ukryte, wyraźna skórka od chleba, odrobina karmelu, słodowości. Brakuje trochę ciała, no i to tylko koźlak więc nie ma szału

Common Grounds (Triple Coffee Porter) - całkiem dobry porter, też spodziewałem się petardy patrząc na oceny na RB ale przynajmniej nie było zawodu. Solidna porcja kawy i czekolady w aromacie, w smaku już raczej sama kawa,lekko palona i nuta ala lukrecja, choć akurat nie przepadam, to wypiłem ze skamiem, bo nadawała ona niezłego słodkiego finiuszu. Jakbym pił dobrze osłodzoną kawę.

Coffeelicious Special - szczrze to nic specjalnego więc albo trafiłem słabszą partię albo nie ogarniam tego zachwytu nad piwem. Owszem jest to dobry coffe milk stout ale ani kawa mnie nie wyrwała z papci ani wanilia, a raczej jej brak... trochę się więc zawiodłem. Jest solidna porcja kawy, czekolady mlecznej ale zdecydowanie brakuje tutaj ciała i czuć to. Zdecydowanie bardziej podeszło mi Pół czarnej u Roszka choć też jakoś mnie nie zachwyciło.

22 Porter Bałtycki z Browaru Jana - no tu zdecydowanie jest bardzo dobrze choć w aromacie jest dość przeciętnie, trochę kawy, minimalnie czekolady ale w smaku to już zdecydowanie moje klimaty, Kopyr miał rację, niedocenione piwo i przeszło jakoś bez echa. Szkoda, bo bym dokupił ze 2 buteleczki na konsumpcje bierzące. Gładkie, palność w sam raz, alko ukryte, czekolada na pierwszym planie, tofi, kawa i jak dla mnie bardziej wiśnie niż śliwki ale je też czuć. Jest konkretne.

Burgundowy łowca - tu jest mega zonk, a spodziewałem się czegość konkretnego, tym bardziej, że sprzedawca polecał W aromacie jeden alkohol, do tego mocny, ordynarny, nieułożony choć piwo miałem po dacie ważności, a tak przynajmniej wskazywała etykieta. W smaku niewiele lepiej, po męczących 3-4 łykach wreszcie czuć coś innego niż %... niestety to jakieś takie przejrzałe wiśnie jakbym pił jabola za 3zł 15 lat temu Masakra, wylałem po 5 łykach. Choć etykieta i kolor piwa świetny, szkoda.

Złoty wilk - a tutaj odwrotnie, już sama etykieta szpetna, do tego kupiłem przez przypadek zanim wyszedłem ze sklepu, zauważyłem, że to BW więc w ostatniej chwili capłem Jest karmelowe, rodzynkowo-śliwkowe, lekko miodowe. Jest minimalna goryczka. Czuć nuty winne, jest lekko wytrwane. Gdybym miał opisac w skrócie to ugrzecznione BW z Fortuny. Aż z ciekawości przynisłem sobie z piwnicy, którze leżakowało od sierpnia bodaj. Muszę porównać w najbliższym czasie. Nie jest to poziom Cup Cake ale na pewno solidne BW.

Rzeka Pełna Mleka - no i tu jest petarda! Świetny MS, gładziutki, lekki, czekoladowy w aromacie imo mocno. W smaku czekoladowy, mleczno-karmelowy, wydaje się, że laktozy sporo i choć blg niecałe 15 stopni to wydaje się dość "konkretny". Aż domówiłem 4 buteleczki po spróbowaniu

Smoky Joe i tu też petarda jak dla mnie Choć po otwariu butelki padł blady strach, bo jest fest torfowy to w smaku jest w sam raz. A przynajmnie tyle moje kubki smakowe wytrzymują Mega wędzonośc, mega paloność i mega torfowość. 80% to chyba bandaże, 10% to spalone kable i po 5% na czekoladę i nutkę whisky Dziki dzik na torfowisku wymięka przy tym piwie

Lazy Barry super lekka wariacja grodzisza, choć mocno wodniste się wydaje i takie jest (9.9blg). Lekko wędzone, lekko goryczkowe i minimalnie przypalona skórka. Szkoda, że kupiłem ostatnią butelkę, bo chętnie bym sobie powtórzył.

O reszcie nie warto pisać, bo albo mi nie podeszło albo średniaki ogólnodostępne więc zero podniety.
    Ostatnio miałem ciśnienie na lambika, a niestety wyszły wszystkie od Lindemansa więc #cebulamocno i zamiast kupić od Boona to wróciłem do domu z kartą Wild Pigwy Ale co poradzić, smakuje mi bardzo mocno no i w tej cenie to szkoda nie brać.

- - - Aktualizacja - - -

I jeszcze Kiwi Kiwi Kiwi czyli gose z kiwi, bardzo dobre, nie za słone, lekkie, przyjemne. Wyrwałem w Intermarche za chyba 8zł i od razu wziąłem 3 butelki

Istna petarda pojawiła się u mnie w Intermarche, Kord Whisky Barrel Aged, nie wiem czy we wszystkich jest do dostania. U mnie 18zł, czasami po 16 można dostać, cena generalnie śmiech, bo jest sztos!
    Po spróbowaniu od razu pojechałem dokupić 3 buteleczki, dwie na konsumpcje raczej bierzace, jedną na leżakowanie.

Załączone obrazki Załączone obrazki

Uprawnienia umieszczania postów