Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 110

Wątek: Polityka

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    Oj... widzę, że ten temat będzie cięższy niż początkowo przypuszczałem...

HWBot Team Doświadczony overclocker Reputacja:   (1) Awatar Johny_B
    Faszyści to tacy lewacy ale nie cierpiący komuszków a to już coś...Nienawidzę nazizmu i komunizmu wraz z socjalizmem i wszelkimi odłamami, faszyzm jest niebezpieczny ( nie tylko dlatego że w Niemczech przerodził się w nazizm ) ale postawił tamę komunizmowi w kilku krajach i tu już można dyskutować. To jest najzabawniejsze że lewacy zawsze robią wielkie oczy na to że nazizm jest im bardzo podobny. Smutne jest jednak to że w RP o ile nazizm/faszyzm jest tępiony ( i słusznie), to komunizm nie, mimo iż oba systemy są potępione w naszej konstytucji to nadal mamy mnóstwo pomników, ulic etc...i naszych rówieśników paradujących w koszulkach z czerwoną gwiazdą, z Che lub Leninem. I ostatnie smutno zabawne, to że każdy który ma jakieś poglądy prawicowe/narodowe jest faszystą tylko dlatego bo nie idzie po linii GW. ( Choć z drugiej strony często wygląda to tak że kto nie wierzy w zamach ten zdrajca...i jak tu rozmawiać)
    MacBook Pro 13" (mid 2017) || iPad Pro 9,7" || iPhone 5 || Magic Keyboard & Logitech MX Master || harman/kardon Nova || LG 27ud88

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0) Awatar Igorrodz

Cool

Cytat Zamieszczone przez Nifir Zobacz posta
    Oj... widzę, że ten temat będzie cięższy niż początkowo przypuszczałem...
    Nie przesadzaj.

- - - Aktualizacja - - -

Poza tym to - w kwestii gospodarki - zarówno nazizm jak i faszyzm nie są ani lewicowe ani prawicowe.

Wiem co masz na myśli ale jednak sama nazwa narodowo socjalistyczny...ten drugi człon nazwy też wskazuje pewien kierunek.
    MacBook Pro 13" (mid 2017) || iPad Pro 9,7" || iPhone 5 || Magic Keyboard & Logitech MX Master || harman/kardon Nova || LG 27ud88

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Faszyzm się nie przerodził w Nazizm. Faszyzm dotyczy podejścia do państwa - "państwu wszystko wolno" - zaś nazizm, to wywyższanie swojego ludu (np. germanów) i eksterminacja innych podpierając się wymyśloną ideologią.

"tylko dlatego bo nie idzie po linii GW"

Jak to mądrzy ludzie przepowiedzieli, faszyści zaczną się nazywać antyfaszystami. Największe zbiorowisko faszystów jest w antifie

- - - Aktualizacja - - -

Ludzie mylą faszyzm z narodowym socjalizmem.
    Trzeba ustalić sobie jasno, faszystą był Mussolini, Hitler był socjalistą. We Włoszech był faszyzm, w Niemczech narodowy socjalizm.

Cytat Zamieszczone przez Johny_B Zobacz posta
    Wiem co masz na myśli ale jednak sama nazwa narodowo socjalistyczny...ten drugi człon nazwy też wskazuje pewien kierunek.
    Poczytaj wikipedię, proszę:

Sam Hitler wykazywał małe zainteresowanie sprawami gospodarczymi. Pozostawił jedynie ogólne wskazówki przyszłego ustroju Rzeszy. Uważał że podstawą powinna być własność prywatna która zachęca do twórczej konkurencji i innowacji technicznych. Jako totalitarysta zalecał wywłaszczenie tych przedsiębiorców którzy nie popierają nazizmu. Hitler na podstawie teorii darwinizmu społecznego uważał że nie należy lekceważyć konkurencji gospodarczej i prywatnych przedsiębiorstw jako silnika ekonomicznego.
    Nazizm odrzucał walkę klasową i oparty na egalitaryzmie ustrój ekonomiczny, zamiast tego proponował bliższy kapitalizmowi system w którym zachowano by własność prywatną i utworzono solidarność narodową mającą przekroczyć różnice klasowe. Według nazistów poszczególni przedstawiciele społeczeństwa powinni być nagradzani na podstawie ich zasług i talentów. Konfiskatę objęło jedynie mienie żydowskie i kościelne.

Nie przecząc kontroli państwa nad gospodarką kładą nacisk na inne aspekty polityki społeczno-gospodarczej nazizmu: utrzymanie własności prywatnej (za czym opowiadał się sam Hitler), ograniczony (wycinkowy) charakter planowania gospodarczego, transfer dochodów do klasy kapitalistów – w latach 1933-37 dochód netto wielkich korporacji wzrósł czterokrotnie.
    źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm

To ma niewiele wspólnego z socjalizmem, nie uważasz?

Nie czytam Wikipedii

"Ludzie mylą faszyzm z narodowym socjalizmem.
    Trzeba ustalić sobie jasno, faszystą był Mussolini, Hitler był socjalistą. We Włoszech był faszyzm, w Niemczech narodowy socjalizm."

Tutaj zgoda przy czym ja będę obstawał przy swoim że nazizm jest ewolucją faszyzmu, choćby jak nie wiem było to niemerytoryczne, to mój pogląd. Mussolini był jednak inspiracją dla Adolfa, temu nie da się zaprzeczyć, jednak z czasem pierwszy uważał drugiego za bęcwała a drugi pierwszego za nieudacznika. ( co za przypadek, obaj mieli rację )

Żeby była jasność ja nie stawiam równości między faszyzmem i nazizmem, jednak mają wiele ze sobą wspólnego.

Wybaczcie za płytkość moich wypowiedzi, choć miło sobie pogaworzyć, to jednak forum komputerowe, wpadam tu po niusy z naszego poletka OC to ostatnie takie forum w PL, OCforum z oc nie ma nic wspólnego już dziś, wieje pustkami, na pure już nic się nie dzieje, na bmk nigdy się nie działo w tym temacie a pclab...to pclab tam zmiatamy kurz co dnia z podzespołów i czeszemy kabelki warte więcej niż zasilacze...mimo to z chęcią poczytam ciekawe opinie i czasem sam włożę swoje trzy grosze

- - - Aktualizacja - - -

Cytat Zamieszczone przez Nifir Zobacz posta
    No właśnie, ty tu zamiast gadać o polityce, powiedz mi jako ekspert, czy brać to: http://allegro.pl/kingston-ddr2-2gb-...868630027.html, bo przegapiłem okazję, którą ostatnio mi polecałeś...

Mówię, nie kupuj badziewia, kup sprawdzone Goodram Pro od Bartka

Cytat Zamieszczone przez Johny_B Zobacz posta
    Hitler był socjalistą.
    Każdy, kto popiera własność prywatną, prywatne przedsiębiorstwa, konkurencję w gospodarce oraz nagradzanie na podstawie zasług (a nie wszystkim po równo) za socjalistę uważany być nie może.

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Dla mnie Nazizm jak inne lewicowe wymysły są ewolucją głupoty

Pamiętam, jak nauczyciel od WOSu mówił, że potępia Pinocheta. Z racji tego, że zależało mi na byciu w tej klasie (i szkole), to nie drążyłem tematu, ale teraz to bym jemu wygarnął tak, że by się przewrócił.

- - - Aktualizacja - - -

Hitler był jednak głową państwa. Jak one działało, to jest to nawet opisane w obecnych podręcznikach dla liceum. Co sobie tam myślał we własnej głowie to jedno, ale na co pozwalał/co robił to drugie. Np. taki Tusk dobrze wie, że podwyższenie podatku dochodowego zwiększy bezrobocie - co za tym idzie wie, że zmniejszenie je obniży - (raz to przyznał - pewnie przez przypadek), ale liczą się słupki poparcia i hajs.

Cytat Zamieszczone przez Igorrodz Zobacz posta
    Każdy, kto popiera własność prywatną, prywatne przedsiębiorstwa, konkurencję w gospodarce oraz nagradzanie na podstawie zasług (a nie wszystkim po równo) za socjalistę uważany być nie może.
    Ja nie napisałem że Hitler był socjalistą, cytowałem Gwynbleidda. Jednak zgadzam się z nim co do istoty rzeczy

Patrz, a mój Pan od WOSu uważał Pinocheta za równego gościa

Uprawnienia umieszczania postów