Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 110

Wątek: Polityka

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    Cytat Zamieszczone przez Gwynbleidd Zobacz posta
    Aby rozluźnić atmosferę, którą sam bardzo gorliwie zagęszczam :
    Wiesz, powiedziała głupio, ale jest w tym ziarno prawdy. Ludzie są głupi i czasem trzeba pomyśleć za nich.

Prosta sprawa, kilka lat temu zamykali kopalnie na śląsku. Każdy zwolniony górnik dostawał sutą odprawę ~50tyś. Kawał grosza nie? Co górnik może za tą kasę zrobić? Dokształcić się, przekwalifikować, założyć własną działalność? Co zrobili? Większość z nich zaczęła imprezować, zabrała rodzinę na wakacje, kupili auta, a później pakowali się do pociągu na Stolicę, bo nie mają za co żyć... Tak niestety myślą ludzie...

Użytkownik Ekspert overclockingu Reputacja:   (4) Awatar Gwynbleidd
    Ludzie są głupi, jakieś 95% populacji to skończeni idioci. Trzeba myśleć za nich? Nie! Do czasów Bismarcka za nich nikt nie myślał, a rozwój był niebagatelnie większy. I ludzie byli szczęśliwsi.

Co zrobili górnicy? Przejedli kasę (tak samo, jak rządzący przejadają to, co pożyczają na nasz koszt). Mówisz, że pojechali do stolicy. No i tutaj rodzi się pytanie, w czym masz problem? Poszli do pracy. Gówno mnie obchodzi, na co oni wydali te pieniądze. To były ich pieniądze. Mogli wszyscy pójść na panienki, przepić, przećpać, dać Owsiakowi itp. Nie obchodzą mnie prywatne pieniądze innych ludzi. Póki w celu zarobienia pieniędzy idą do pracy, nie widzę najmniejszego problemu.
    Nie zbawiaj świata, bo tylko jemu zaszkodzisz. XX i początek XXI wieku to idealny przykład.

- - - Aktualizacja - - -

Tutaj dobrze by było, jakbyś obejrzał pierwszy wywiad, jaki zalinkowałem.
    46% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 54% co lubią cycki wklej to na swój kanał

Jasne, że trzeba. Jestem projekt managerem, myślisz że pozwalam swoim pracownikom by sami decydowali o swoich zadaniach i budżecie jakim dysponują? Gdybym powiedział "chłopaki mamy 250k na ten projekt, kupcie wszystko co nam będzie potrzebne" to za dwa tygodnie okaże się, że każdy programista będzie miał 4 monitory, nowe wypasione lapki i klawiatury samopiszące, a admin wuzkiem widłowym będzie cisnął z nowymi serwerami. I tu pojawia się pytanie "projekt będzie trwał rok, z czego przeżyjemy?" Nie każdy potrafi gospodarować kasą. Niestety taka pomoc odbija się na tych kilku procentach, którzy lepiej by sobie poradzili gdyby im nad głową nikt nie stał.

Ktoś tutaj nie rozumie, czym są prywatne pieniądze i nie dostrzega różnicy pomiędzy nimi, a budżetem firmy, na np. stworzenie gry, bądź jakiś inny projekt.

- - - Aktualizacja - - -

Idąc Twoim tokiem rozumowania, w czasach, kiedy biały człowiek podbijał świat, to on powinien być podbijany.

- - - Aktualizacja - - -

Ej no ka man. Piszczie! Ja lubię nawracać ludzi. Z jednej strony karcę lewactwo, które chce myśleć za innych, a z drugiej, mam poczucie obowiązku, aby ludzi nawracać. W klasie licealnej swoje zrobiłem, teraz czas na to forum.
    Zrozumcie, że czerwony ssie, nie tylko, jeśli chodzi o karty graficzne.
    46% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 54% co lubią cycki wklej to na swój kanał

Nie do końca, ja nie jestem za tym by grzebać wszystkim w portfelach, ale uważam, że lepiej by było jakby każdy skupił się na tym w czym jest dobry. Jesteś hydraulikiem, to kręć rurki, a nie hoduj marchewek, zrobi to koś kto na tym się zna. Chcesz mieć za co żyć w przyszłości? Zostaw to inwestorom, funduszom, a próbuj ogarnąć tego sam, bo popłyniesz. Tak ja wiem, obecnie nie ma dobrego zarządzania emeryturami, jest ZUS który z założenia jest stracony.

System, który działa tylko wtedy, gdy jest duża dzietność, sprawia, że tej dużej dzietności nie ma.

Ludzie nie powinni oszczędzać na starość (no dobra, to też, ale później), lecz inwestować. A w co inwestować? W dzieci! Kto będzie miał dzieci, które dobrze wychował, na mądrych Polaków, którzy go kochają, ten będzie mógł stosunkowo często się wygrzewać w Egipcie, czy gdzie tam chce.

"le uważam, że lepiej by było jakby każdy skupił się na tym w czym jest dobry"
    No, ale na tym polega kapitalizm i wolny rynek. Jeśli ktoś robi coś, w czym nie jest dobry, zostaje wydalony przez odbyt kapitalizmu, aż wreszcie zrozumie, co ma robić.

Co do emerytur, to na okres przejściowy (trwający kilkadziesiąt lat zapewne, 20 minimum), to emerytura obywatelska utrzymywana z VAT'u i innych podatków pośrednik jak np. akcyza (tak btw. wiecie, że akcyza, jako podatek od LUKSUSU jest nałożony na energię elektryczną? ).
    Wszystkie systemy podatkowe oparte na opodatkowaniu pracy są bezsensowne, powodują tylko większe bezrobocie, spadek inwestycji i innowacyjności. Dodatkowo, ich efektywność jest bardzo niska, bo koszty pobierania takich podatków są bardzo duże. A jedynym ich celem jest inwigilacja społeczeństwa. Od czasu do czasu stanowią element kampanii wyborczej.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (1) Awatar anakolót
    Po co głosować na Korwina? Wipler byłby lepszy. Jest mniej skrajny, ale reprezentuje interes KNP

Gdzie mniej skrajny? W czym? Forma rządów naprawdę jest mało istotna. Sprawna konstytucja jest wystarczająca.
    Poza tym, program KNP nie równa się w 100% temu, co mówi JKM. Czasami to dobrze, czasami źle, ale dzięki temu ta partia ma szansę w przyszłości rządzić.

Tylko nie stawiaj RN i KNP w jednym rzędzie, bo ręce opadają.
    Ostatnio edytowane przez Gwynbleidd ; 17-11-2014 o 16:54

- NCFOM - Guru overclockingu Reputacja:   (30) Awatar MJ
    ...
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (40) Awatar Dziarson
    +Dlaczego w ministerstwie finansów szefem nie jest ekonom , zdrowia lekarz itd .
    Bo wybieramy wsród frajerów ktorym sie nic robić ie chce na niczym sie nie znają i idą do polityki
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx
    Samsung 960 Evo 256GB m.2 Samsung U28E590D 4K
    EVGA SuperNOVA 750 G2 750W RAZER DEATHADDER ELITE
    FUNTIC GEAR RUSCH ADATA XPG Emix H30+solo F30

Uprawnienia umieszczania postów