Strona 1 z 26 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 251

Wątek: Japan Corner - manga, anime, japońskie gry

Mieszany widok

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (58) Awatar ivanov

Japan Corner - manga, anime, japońskie gry

Ciekawi mnie, czy mamy na forum osoby zainteresowane mangą, anime, albo japońskimi grami.

Osobiście nie jestem wielkim fanatykiem tych rzeczy, ale jak natrafię na coś dobrego, to chętnie się z tym zapoznaję Mam też jako-takie pojęcie o tym kraju.
    Ogólnie lubię odmienny styl Japończyków

Z anime polecam:

Hellsing OVA - kawał świetnego anime, po prostu must see

Hellsing TV Series - jest gorsze od OVA, ale dalej całkiem fajne, choć od pewnego momentu się psuje, bo traci zgodność z mangą

Ghost in the Shell (mam na myśli film pełnometrażowy)

Vampire Hunter D - nieco oldchoolowe, ale fajnie się ogląda

Vampire Hunter D Bloodlust - mocno zmieniona wersja oryginału, ciekawe

Dragon Ball / Dragon Ball Z / Dragon Ball GT - bardzo fajne, ale tylko jak ktoś ma dużo czasu. Będąc małym oglądnąłem wszystkie odcinki z każdej serii Jedynie trochę wkurza, że od pewnego momentu pokonywanie każdego "bossa" polega na tym samym

Z dziewczyną oglądałem też kiedyś Vampire Princess Miyu, nawet całkiem ok, choć nie porywa.

Akira, czyli niby uber-klasykę oglądałem, ale jakoś mnie to nie porwało.

Devil May Cry jest sympatyczne, ale polecam to tylko osobom, które miały kontakt z oryginalnymi grami Devil May Cry (najlepiej 3).

Co do mang, to czytałem tylko Hellsing + Hellsing CrossFire + Hellsing The Dawn, które zdecydowanie polecam. Początkowe rozdziały nie wyglądają przesadnie zachęcająco, ale autorowi szybko wyrabia się kreska

Z tego co wiem, to anime oraz manga Claymore są bardzo dobre. Muszę je w wolnym czasie "skonsumować"

Gry

Shogo Mobile Armor Division wspominam bardzo miło.

Devil May Cry 3 Special Edition jest absolutnie genialną produkcją Zaliczyłem po kolei wszystkie poziomy trudności z Very Hard włącznie. Niestety Dante Must Die, a tym bardziej Heaven and Hell są już zbyt hardkorowe dla mnie Zaliczyłem też te same poziomy trudności jako Vergil (czyli przeszedłem grę w sumie 8 razy ) Ogólnie kapitalna zabawa Trochę słaba grafika w niczym nie przeszkadza.

Devil May Cry 4 trzyma poziom, ale już nie jest aż tak fajne i zakręcone, jak część 3. W dodatku jest za mało Dante! Choć trzeba przyznać, że cutscenki pod względem jakości wykonania, to aboslutna ekstraklasa

Na DMC plwam z kilometra Zepsuli i niepotrzebnie zamerykanizowali świetną serię

Lost Planet Extreme Condition mi się podobało, ale nie jest to jakaś wybitna produkcja.

Może o czymś chwilowo zapomniałem, ale jeśli mi się przypomni, to dopiszę

8018 MHz

nie udzielam porad na PW

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (23) Awatar Blue
    Jedynym anime, które widziałem był Bleach. Wszystkie części, filery + filmy
    Intel Core i7 6700k@NZXT Kraken X61 / ASUS Maximus VIII Extreme / 4x4GB Kingston HyperX 3000MHz@CL15 / ASUS GTX 970 / Enermax Platimax 80Plus Platinum 600W / Samsung 128GB 840PRO / Samsung 120GB 850EVO / Seagate ST31000524AS 1TB / WesternDigital WD15EARS 1,5TB / Corsair Carbide Air 540 / Razer Ourobouros / Razer Blackwidow Ultimate Stealth 2014 / Razer Goliathus Extended / Razer Hammerhead Pro

Byłbym zapomniał - Final Fantasy Advent Children. W sumie dosyć ciężko to zaklasyfikować, ale japońskie jest na wskroś Dobre wykonanie, no i super muzyka Nobuo Uematsu

Jako dzieciak jeszcze Pokemony oglądałem. Nawet mogło być.
    Za to Pokemon Yellow to kawał świetnej gry, którą polecam Jak się nie odbije od grafiki, to można wsiąknąć na długo

8018 MHz

nie udzielam porad na PW

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    Ja lubię tasiemnce... Anime jest fajne, ale manga jest lepsza, bo nie ma w niej tego przeciągania każdego odcinka. W DB walka często zamiast być dynamiczna to 50% odcinka to powtórka z poprzedniego, 25% to gadanie, 15% to sceny jak Bulma gotuje, lub pakuje plecaki dla Trunksa i Son Gohana, 4% to opening 3% to ending, 2% to kilka nowych scen walki, na które wszyscy czekali i jeszcze 1% to zapowiedź nowego odcinka...

Z mangi Berserk był bardzo fajny, ale jakoś przestali go wydawać/tłumaczyć. Nie wiem dlaczego.

Shingeki no Kyojin jest bardzo popularne, ale do mnie to nie dociera. Nie rozumiem tej "sztuki", czytam by utwierdzać się w przekonaniu, że ta manga nie trzyma się kupy.

Jak się było małym i się miało kopy wolego czasu, to to nie przeszkadzało specjalnie
    W dodatku to zależy od tego, jak kto robi anime

Np. manga Hellsing jest świetna, ale OVA jest mojej opinii jeszcze lepsza. Sensownie pogłębili w niej niektóre wątki. Nie ma powtórek, zapowiedzi, ani dłużyzn. A to co jest wzorowane na mandze, to praktycznie żywcem przeniesione kadry. Kawał świetnej roboty.

- - - Aktualizacja - - -

Z tego co obczajałem, to Elfen Lied może być ciekawe

8018 MHz

nie udzielam porad na PW

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Jak się było małym i się miało kopy wolego czasu, to to nie przeszkadzało specjalnie
    Jak zamiast jechać autobusem biegło się ze szkoły (autobus -20 min, bieg -15 ) by zobaczyć ukochanego DB, a zamiast nowego odcinka były powtórki, to można się było lekko poirytować.

Hellsinga oglądałem i bardzo mi się podobał, ale nie wiem, którą wersję... Ponoć robili jeszcze jakieś nowe odcinki i wypuszczali jeden na rok, ale już dobrze nie pamiętam, z 8 lat temu to było...

Jak ktoś ma dużo czasu to DB, Naruto, Bleach, OnePiece, Slayers, Szaman King, Fairy Tail i Pokemon i rok z życia wyjęty.

HWBot Team Początkujący overclocker Reputacja:   (4) Awatar RemiKo
    Hehe, ja nie wiem jak to jest. Ale jak ktoś siedzi w komputerówce to musi liznąć temat M&A.

Zawsze i wszędzie było: "Nigdy nie próbuj zrozumieć Japończyków", ale ja chcem! Bardzo podoba mi się ta inność u nich.

Od siebie mogę dodać tyle że do Anime to ja mam osobnego kompa. Np. ostatni submit (KLIK) na HWBOT'a był z niego. Jak widać moim ulubieńcem (ulubienicą) jest Black Rock Shooter. Na zdjęciu kompik z figurką ;-)

Jeżeli chodzi o resztę to polecam looknąć na mojego MAL'a: KLIK

Ma ktoś z Was tam konto?

Generalnie lubię oglądać nowsze tytuły w dobrej jakości (min 720p, najlepiej BD 1080p) z napisami *.ASS
    Moimi ulubionymi kategoriami anime jest slice of life oraz romance. Nie pogardzę także dobrym dramatem oraz horrorem. Nie lubię tasiemców. Najbardziej odpowiadają mi serie po 13-26 odcinków.

Obecnie mniej czasu na anime ze względu na zima-cooling i nowy hardware. Jak się zrobi cieplej to wrócę z oglądaniem do normy, czyli obczajaniem każdego nowego "dobrego" anime każdego sezonu.

Listę biorę z neregate.com i porównuję sobie oceny na aniDB.net lub MyAnimeList.net.

@ivanov:

Nie spodziewałem się że wyjdziesz z takim fajnym tematem na forum :-) M&A zainteresowałem się dość późno, bo dopiero cztery lata temu. Pierwszym świadomym anime było Shakugan no Shana, a później już pooszło... Za młodu zawsze podobały mi się Muminki i Pszczółka Maja, podejrzane...

Fajnie że jest nas overclockerów/fanów M&A tudzież Japonii na forum więcej ;-)

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (20) Awatar Dziarson
    M&A nie bede sie wypowiadał który gatunek jedynie trawie
    Za każdą moją wypowiedz braną dosłownie nie odpowiadam, za szkody powstałe na sprzęcie,wynikające z zastosowania moich propozycji też nie odpowiadam. Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte.A to że moje graty wytrzymują o 1V więcej niż Wasze to tylko moja ręka.

http://kampai.pl/post/7766/dean-z-supernatural-o-anime

@Dziarson - ten sam typ co Dean? :>

Mnie Hellsingiem oraz Devil May Cry zaraził kumpel w liceum. Czyli ~7 lat temu. Wówczas stałem się świadomy
    Jako dzieciak oglądając Pokemony oraz Dragon Balle nie byłem w stanie powiedzieć jaka jest różnica między mangą, a anime

Trzeba też przyznać, że nieco zobowiązywało mnie też to, że przez pewien czas byłem z dziewczyną, która jest na japonistyce

A, no i jeszcze jedno istotna anime - Animatrix. Bardzo podobają mi się te krótkie formy, które się na niego składają Na tyle, że jedną z nich wykorzystałem w mojej prezentacji maturalnej

@Nifir, w takim razie oglądałeś TV Series.
    OVA istotnie ukończyli całkiem niedawno. Co jak, co, ale serio warto było czekać tyle lat

Rzecz polega na tym, że równolegle z powstawaniem mangi powstawało na jej podstawie anime. W pewnym momencie autorzy anime prześcignęli mangę, olali ją i zrobili to po swojemu... Chyba nie muszę mówić, że efekt był raczej średni
    Przez to ~połowa TV Series jest fajna i zgodna z mangą. A reszta niestety nie za bardzo.
    Jeśli TV Series Ci się podobało koniecznie obejrzyj OVA

Co do MALa, to nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Niestety nie jestem na tyle "wkręcony", by zakładać tam konto

- - - Aktualizacja - - -

A Dziara tylko o jednym

8018 MHz

nie udzielam porad na PW

Uprawnienia umieszczania postów