Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Monstrualny komputer :)

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

Post Monstrualny komputer :)

Witajcie, jestem nowy na forum przedstawię się, mam na imię Filip (Wiem nikogo to nie interesuje ) mam 12 lat, nigdy nie podkręcałem gdyż nie wiem jak się za to zabrać, mam obecnie słaby komputer:
    -Cpu: Intel i5 2300 (4* 2.80gHz)
    -Gpu: Asus nvidia gt 440
    -Kingston (3*2gb ddr3)

I chcę w przeciągu tych 2 miesięcy złożyć prawdziwą bestię Kwota na komputer? Ok 8k zł I ok 2k na LC do niego gdyż chcę nauczyć się dobrze podkręcać. Zależy mi na wyglądzie komputera więc mam tylko 2 wymagania obudowa full- tower Corsair 750D I to 2 które możecie zniwelować to platforma 2011 Zastosowanie: Grafika 3d, różne programu Adobe, i gry
    I proszę, o to by nie był pociągany temat skąd mam tyle pieniędzy bo odpowiadam- Odkładałem 4 lata na to
    PS możliwe jest umieszczenie zasilacza platinium? Jeśli nie to pominąć ten punk
    Ostatnio edytowane przez SleDzio ; 01-03-2014 o 16:48 Powód: dopisek

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Daruj sobie LC, bo nie będzie Cię stać na dobre części do kompa.
    Tu masz konfigurację.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Nikon D500 = Nikkor 17-55 mm f/2,8 = Sigma 50-100 mm f/1,8 = 4x Nikon SpeedLight SB-5000 = 1x Nikon SpeedLight SB-700

NIE odpowiadam na pytania na PW

250 gb ssd nie zbyt nie zbyt mi potrzebne, ale tu się znacie lepiej Tam nie ma nawet dysku hdd :O 32gb ram to nie będzie za dużo? lc sobie nie odpuszczę, najwyżej przytnę na monitorach mam 15k na całe stanowisko chciałem zrobić tam 3 monitory ale jak trzeba, to trzeba

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (24) Awatar Blue
    Intel Core i7 6700k@NZXT Kraken X61 / ASUS Maximus VIII Extreme / 4x4GB Kingston HyperX 3000MHz@CL15 / ASUS GTX 970 / Enermax Platimax 80Plus Platinum 600W / Samsung 128GB 840PRO / Samsung 120GB 850EVO / Seagate ST31000524AS 1TB / WesternDigital WD15EARS 1,5TB / Corsair Carbide Air 540 / Razer Ourobouros / Razer Blackwidow Ultimate Stealth 2014 / Razer Goliathus Extended / Razer Hammerhead Pro

Cytat Zamieszczone przez Blue Zobacz posta
    Kompaktowe chłodzenie które jest już gorsze od tamtego powietrza? Nie no Wolę zapłacić te 1,5/2k na LC

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    By ukrócić temat, bo schodzi trochę na psy. Jeżeli chcesz kompa do gry/programów zaawansowanych, to za 6 można spokojnie poskładać monstrum. Każda kwota wyżej to sprzęt po to by się nad nim
    18+ - treść tylko dla pełnoletnich:
    masturbować (nie znam się na prawach, dlatego wolę nawet nie sugerować tego nieletnim...)
    . Pamiętaj o tym, że po roku ten komputer straci 50% wartości. Ale jak rodzice kasę dają, to kto bogatemu zabroni?

Jeżeli do tego potrzebujesz drogi sprzęt, to proponuję ładne chłodzenie wodne + obudowa lian li t60 byś ładnie widział bebechy.

Cytat Zamieszczone przez JackHammer Zobacz posta
    Zacznijmy od tego ze nie mówisz jak 12-latek to raz, dwa twoje słownictwo pachnie cwaniakiem, trzy z moich obserwacji 12 latki to raczej w te klocki (składanie kompa) to raczej się nie bawią, cztery 12 latki nie używają takich aplikacji jak te które wymieniłeś, piec propozycja ivanova jest bardzo dobra (zakładając Twoje wymagania).
    1) Moje słownictwo pozostawię do oceny bardziej kompetentnym ludziom. 2) Bawią, bawią interesuję się tym, a że po prostu wolę żeby ktoś inny mi podał specyfikację to juz inna dola. 3) Czemu niby nie mają uzywać? Mało wiesz widocznie...

- - - Aktualizacja - - -

Pieniądze z urodzin to tylko na peryferia starczą

- - - Aktualizacja - - -

Cytat Zamieszczone przez mICh@eL Zobacz posta
    Trolling niezły, muszę przyznać Zawsze się zastanawiam skąd się biorą takie pomysły
    Panie administratorze to na serio nie trolling Za 2/3 mies jak wrócę z rodziną do Polski po poskładam komputer, to wrzucę tu zdjęcia na dowód

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    LOL, co tu się narobiło, przez ten czas, jak mnie nie było na forum

Co do zestawu Nifira niestety uważam, że parę rzeczy jest do poprawki.

1) osobiście używałem CoolLaboratory Liquid Ultra i nie polecam nikomu tej pasty; Arctic MX2 / Gelid GC Extreme będzie dużo lepszy
    2) po co brać SSD na SandForce, Plextory, Seagate'y i Samsungi są lepsze i przede wszystkim pewniejsze
    3) obecnie BeQuiet to już nie to co kiedyś, Super Flower, albo SeaSonic będzie dużo lepszy
    4) w tej cenie chłodzenia CPU lepiej brać Phanteksa

Jeśli rzeczywiście zamierzasz używać tego kompa do grafiki, to mój zestaw z drugiego postu będzie zauważalnie lepszy. Dodatkowe 4 wątki oraz duża ilość RAMu zdecydowanie polepszą komfort pracy. O ile projekty będą skomplikowane, a nie polegały na retuszu zdjęć z wakacji

- - - Aktualizacja - - -

Nie dając dysku talerzowego wyszedłem z założenia, że przełożysz go z obecnego kompa.
    Ostatnio edytowane przez ivanov ; 02-03-2014 o 02:45
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Nikon D500 = Nikkor 17-55 mm f/2,8 = Sigma 50-100 mm f/1,8 = 4x Nikon SpeedLight SB-5000 = 1x Nikon SpeedLight SB-700

NIE odpowiadam na pytania na PW

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    LOL, co tu się narobiło, przez ten czas, jak mnie nie było na forum

Co do zestawu Nifira niestety uważam, że parę rzeczy jest do poprawki.

1) osobiście używałem CoolLaboratory Liquid Ultra i nie polecam nikomu tej pasty; Arctic MX2 / Gelid GC Extreme będzie dużo lepszy
    2) po co brać SSD na SandForce, Plextory, Seagate'y i Samsungi są lepsze i przede wszystkim pewniejsze
    3) obecnie BeQuiet to już nie to co kiedyś, Super Flower, albo SeaSonic będzie dużo lepszy
    4) w tej cenie chłodzenia CPU lepiej brać Phanteksa

Jeśli rzeczywiście zamierzasz używać tego kompa do grafiki, to mój zestaw z drugiego postu będzie zauważalnie lepszy. Dodatkowe 4 wątki oraz duża ilość RAMu zdecydowanie polepszą komfort pracy. O ile projekty będą skomplikowane, a nie polegały na retuszu zdjęć z wakacji

- - - Aktualizacja - - -

Nie dając dysku talerzowego wyszedłem z założenia, że przełożysz go z obecnego kompa.
    Dobrze Podszedłem do tego zestawu na odległość ale, możesz mi wytłumaczyć zachowanie forumowiczy? Czy to jest forum do pomocy czy obelg z powodu że jestem młodszy? Ja się uparłem na to LC Gdyż chcę komputer prawie nie słyszalny i wydajny

Advert Manager Guru overclockingu Reputacja:   (13) Awatar Dawid_S
    Temat posprzątany, można kontynuować dyskusję na temat.

Jeśli ktoś dalej będzie próbował kontynuować głupią zabawę, to posypią się kolejne ostrzeżenia.