Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Atywirusy [temat ogólny]

Mieszany widok

- NCFOM - Guru overclockingu Reputacja:   (22) Awatar MJ

Atywirusy [temat ogólny]

Jaka jest dziś kondycja zabezpieczeń !?

Czy nadal "licencja" oznacza najwyższe bezpieczeństwo !?

Zupełnie przez przypadek odwiedziłem stronkę z niezależnymi badaniami w/w temacie, lekko jestem zdziwiony i zachęcam do rozmowy...

AV Comparatives

Ex-Redaktor Ekspert overclockingu Reputacja:   (28) Awatar gtxxor
    Bo najlepszą ochroną anty-wirusową jest rozsądek użytkownika.

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    O kurde, rozdział 4 mnie mocno zadziwił. Pora pożegnać się z chromem jest zbyt mainstreamowy...

Co do tematu, to nie widzę tu za wyników porównania bezpieczeństwa oprogramowań, więc ciężko na tym opierać dyskusję. Możemy się jednak zastanowić z drugiej strony - po co robić wirusy? By przejąć władzę nad czyimś kompem i użyć do własnych celów? Do tego wystarczy wymyślić własną kryptowalutę. Ludzie sami się rzucą by przekazać wam moc obliczeniową swoich kompów. A może by zdobyć o kimś informacje? Po co? Nie można zajrzeć na facebooka? Nasząklasę, tweetera, istagram i wiele wiele innych? By wyświetlać spam? Po co spam, jak można wyświetlać reklamy spersonalizowane. Dzięki wszelakim narzędziom większość serwisów tak robi.

Obecnie rejestrujemy się na tylu portalach, że wystarczy zrobić ciekawą stronę z rejestracją bez szyfrowania hasła. Ludzie mając setki kont na różnych stronach nie wymyślają do każdej osobnego hasła. Większość ma dwa, trzy hasła. Niektórzy tylko jedno. Mając taki lipny serwis i tyś użytkowników na ile maili się wkradnę? Później już tylko z górki.

- NCFOM - Guru overclockingu Reputacja:   (22) Awatar MJ
    Wyniki testów są podane w plikach .pdf (np. Real-World Protection Test August-November 2013) > http://www.av-comparatives.org/dynamic-tests/

Ptysio jestem Extreme overclocker Reputacja:   (10) Awatar Nifir
    O widzisz, ja dopadłem Security Survey 2014

Zbanowany Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    W ostatnim teście av comparatives spośród 22 przetestowanych rozwiązań, najlepszy wynik w teście uzyskał pakiet antywirusowy ESET Smart Security i uzyskał wyróżnienie Advanced+.

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    Za taki brzydki SPAM z miejsca jest ban

Nawet się zrymowało
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NiktNic Doświadczony overclocker Reputacja:   (7) Awatar KtosCos
    Potwierdzam, f-secure potrafił się pluć o cracki jak nie wiem co. Dziwi mnie panda, ona też sporo fałszywych alarmów daje, nie tylko cracki ale np. jak z telefonu myszkę robiłem i musiałem server otworzyć na PC to też blokowała ;p No ale w pandzie idzie dodać do wyjątków, w f-secure po 2 latach nie odkryłem jak się to robi (albo to przez badziewną nakładkę netii ;x )
    Cieszy mnie fakt, że avira całkiem dobrze wyszła w tym teście
    Bitdefender też wyszedł OK, a kosztuje praktycznie grosze

Do czego wirusy? Jak to do czego - 1. hasła. Nadal jakby nie patrzeć najprostszy sposób 2. kopanie coinów
    3. po prostu, aby zaszkodzić komuś. Często do torrentów dodają takie wirusy aby dać ludziom nauczkę, żeby nie piracili Pewnie tych powodów jeszcze kilka by się znalazło
    Ciekawi Cię mój sprzęt? ^.^
    Spolier:
    | i5 3470 @ 3,8 | Spartan HE924 | MSI Z77A G43 | MSI HD 7850 | 4 GB Kingston Black | Barracuda 500GB + Goodram C50 120 GB | SPC M40 | TT Smart SE modular 530W |

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar mati199537
    Cytat Zamieszczone przez KtosCos Zobacz posta
    Potwierdzam, f-secure potrafił się pluć o cracki jak nie wiem co. Dziwi mnie panda, ona też sporo fałszywych alarmów daje, nie tylko cracki ale np. jak z telefonu myszkę robiłem i musiałem server otworzyć na PC to też blokowała ;p No ale w pandzie idzie dodać do wyjątków, w f-secure po 2 latach nie odkryłem jak się to robi (albo to przez badziewną nakładkę netii ;x )
    Cieszy mnie fakt, że avira całkiem dobrze wyszła w tym teście
    Bitdefender też wyszedł OK, a kosztuje praktycznie grosze

Do czego wirusy? Jak to do czego - 1. hasła. Nadal jakby nie patrzeć najprostszy sposób 2. kopanie coinów
    3. po prostu, aby zaszkodzić komuś. Często do torrentów dodają takie wirusy aby dać ludziom nauczkę, żeby nie piracili Pewnie tych powodów jeszcze kilka by się znalazło

No no... Tutaj bym się zaczął zastanawiać... F-secure tworzy przyzwoite oprogramowanie, a z crackami mam wrażeniem, że przegrałeś internety...
    Jestem niemal pewny, że w co najmniej 80% crack'ów siedzi syf. Po co hackerzy mieliby łamać zabezpieczenia oprogramowania? Dla rozrywki? Myślę, że takich zbyt wielu nie znajdziemy.
    Po co im dostęp do naszych komputerów? Dostęp do banku, wiadomości, haseł, wrażliwych danych, ważnych danych, moc obliczeniowa, spam, proxy, ddos, botnety.

Święte słowa gtxxor! Nic nas lepiej nie ochroni przed szkodliwym oprogramowaniem/crackerami, niż my sami.
    Dodam, że obecnie sposobów obejścia antywirusów jest więcej, niż antywirusów. Smutne, ale prawdziwe. Co więcej, oprogramowanie antywirusowe, więcej wyciągnie od nas danych niż nie jeden wirus. Rynek napędza rynek. Swego czasu Symantec nawet ogłosił, że nie sposób zagwarantować bezpiecznych systemów i to ludzie w internecie powinni włączyć myślenie.
    Dla podstawowych zagrożeń, antywirus może i jest dobrym rozwiązaniem, ale warto się czasem zastanowić kilka razy nim ściągniemy crack'a do gry, programu, czy będziemy chcieli wygrać iPhone'a 6, bo akurat to my zostaliśmy 1,000,000 wizytatorem strony.
    CPU: Intel i7 920 D(0)2,67@4,2GHz
    GPU: AMD Sapphire Vapor-X HD4870 1024MB GDDR5 750/900 @ 826/1100;
    PSU: Antec HCP-850;
    Case: Enermax Fulmo + Fans: 7x12cm & 2x14cm

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (35) Awatar tomcuk
    Cytat Zamieszczone przez mati199537 Zobacz posta
    Jestem niemal pewny, że w co najmniej 80% crack'ów siedzi syf.
    Ta, jasne .
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Uprawnienia umieszczania postów