Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Samsung np305v5a t03pl

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (7)

Samsung np305v5a t03pl

Witam,
    Waląc prosto z mostu to jak wspomniany wyżej model laptopa jest hiper podatny na OC, lecz moje marzenie zrobienia z niego średniej klasy kombajna spełzają na niczym, ponieważ nie mogę znaleść sposobu na OC zintegrowanej grafiki.

Procesor, pamięci i grafa dodatkowa ładnie się kręcą bez jąkania ale zintegrowanej nie mogę ruszyć. Może ktoś z was wie jak można ją odblokować do OC? Bo te marne 444mhz na rdzeniu przy tym poborze mocy co ma ustawione to śmiech na sali śmiało AMD mogło ustawić zegary na 520mhz niezależnie od partii procesorów.

Z góry dziękuje za pomoc

PS. Radeon 6630m w moim przypadku na standardowym ustawieniu vidu poszedł z 485mhz na GPU do 664mhz, a pamięci (DDR3) z 800mhz na 1051mhz różnica dla dociekliwych to średnio 30% a ponoć po podkręceniu zintegrowanej do 500+mhz daje dodatkowe 20-30% mocy więc warto powalczyć CPU z kolej to bije rekordy z 1,8ghz boost 2,5ghz osiągnął na tych samych ustawieniach voltagu 2,4ghz boost 3067mhz osiągi rozwalają jak za taką cenę 2 lata temu hehe i jak widzicie jedynie została mi integra do pełni szczęścia.

Jeszcze raz pozdro o pochwałka dla AMD za fuzję

Ex-Redaktor Ekspert overclockingu Reputacja:   (28) Awatar gtxxor
    Przy podkręcaniu lapka, warto rozejrzeć się najpierw za modyfikowanymi BIOS, które często dodają wiele przydatnych tweaków i odkrywają ukryte funkcje ustawień. W teorii integra AMD powinna spokojnie dać podkręcić się przez panel sterowników CCC - chyba że z jakiegoś powodu zablokowano to w BIOS... czyli wracasz do punktu pierwszego

kurcze dzięki za wskazówkę, poszperam w poszukiwaniu biosu aktualnie mam najnowszą wersję ale to tylko oficjalna wersja nic w niej nie ma, zakładam że będę musiał poznać dokładny model płyty głównej i ruszyć do boju miło będzie gdy integre da radę podkręcić bo wtedy rozwali konkurencję wydajnością za o wiele niższe pieniądze

pzdr!

Redaktor i Administrator Extreme overclocker Reputacja:   (20) Awatar majkel_94
    Pamiętaj tylko, że chłodzenie laptopów jest szytę na miarę, więc po OC możesz mieć non stop suszarkę a nawet Ci się przegrzeje, nie wspominając już o mięknącym plastiku i odparzonych kolanach/nadgarstkach
    | Intel Core i7 2700K @ 4,5 GHz 1,35V | Gigabyte Z68X-UD3H LGA1155 | Kingston Savage 2x8 GB @ 2133 MHz CL9 1.65V |
    | 2x Samgate F3 500GB HD502HJ - Hybrid RAID 0+1 | Kingston HyperX 3K 240GB SATA III | Corsair VS650 |
    | Gigabyte GeForce GTX 970 4GB Gaming G1 @ 1550/7200 MHz | Xonar DX | BitFenix Shinobi | Dell P2414H 24" 1080p AH-IPS |

wiem dlatego nie podnosze napiecia tylko ze standardow wyciagam to co mozna, oraz w przypadku procka drugie ustawienie z obnizonym napieciem dla oryginalnych taktowan no i 3 opcja super wydajna praca na baterii, dobra pasta i mozna jechac, jeszcze rozwazam wymiane coolerka z innego modelu ale musialbym zrobic przymiarke i nie mam aktualnie na to srodkow aktualnie te ustawienia trzymaja temperature ponizej maxa wiec lepiej bo na standardach pod pelnym obciazeniem osiagal max temp ale co tam bede rozpisywal, teraz mam inny problem z tym biosem ma ochrone przed zapisem i nie wiem czy jest jakis program ktorym spod windy wyciagne oryginala ktorego mozna by przerobic bo na niecie to troche bieda z tymi biosami jak ktos ma jakies rady i pomysly to chetnie wszystkie rozwaze

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ok, troche poszperałem w internecie i spotkałem się z opinią że wystarczyłoby wprowadzić do msi afterburnera zintegrowaną kartę ale to wymaga znajomości programowania, których akurat nie posiadam, więc może ktoś z was by się podjął tego zadania? (Msi afterburner widzi potrójnie kartę dodatkową i nie ma możliwości przełączenia na zintegrowaną, z kolei expertool widzi integre ale gdy się podnosi zegary to i tak nic nie zmieniają, może jakiś wpis w rejestrze go blokuje? tak jak ULPS? Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez czui159 ; 21-03-2014 o 08:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów